Ważne jest, aby do badania przystąpić w dobrej kondycji psychofizycznej, tzn. należy być zdrowym, wypoczętym, wyspanym, ponadto zabronione jest spożywanie alkoholu lub innych substancji mogących wpływać negatywnie na stan badanego (np. leków obniżających koncentrację uwagi)
Wymagane jest, aby mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport). Kierowcy powinni mieć ze sobą prawo jazdy.
Jeżeli badany ma wadę wzroku i zalecone jest używanie szkieł korekcyjnych – do badania powinien przystąpić w okularach lub soczewkach.
Jeżeli kierowca posiada skierowanie na badanie – szczególnie, kiedy kierowany jest przez Starostwo Powiatowe (jazda pod wpływem alkoholu, punkty karne, udział w wypadku) – musi przynieść oryginał skierowania, ponieważ jest ono dołączane do dokumentacji, która pozostaje w pracowni.
W przypadku wystawiania faktury za badanie psychologiczne należy mieć przygotowany NIP pracodawcy, na którego ma być ona wystawiona.
Warto pamiętać, że badanie to nie jest egzamin – nie ma złych ani dobrych odpowiedzi, a same wyniki testów nie przesądzają o wyniku badania. Negatywny wynik badania o niczym jeszcze nie przesądza, gdyż zawsze można się od niego odwołać.
Czy te testy są trudne? Nie! Absolutnie nie ma mowy o skomplikowanych zadaniach matematycznych, czy językowych. Testy sprawdzające sprawność psychiczną po prostu wykluczają osoby o obniżonych zdolnościach poznawczych..